O nas

Home O nas

Przygoda z
szyciem

Firma "MOTO TAPICER" zajmuje się naprawą i tuningiem, kanap i siedzeń motocyklowych. Do przerabianych przez nas siedzeń jest możliwość montażu "motożelu". Istniejemy na rynku od 5 lat, jednak powstanie firmy, poprzedzone było kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w tapicerstwie meblowym, samochodowym i motocyklowym.

+0
kawy dziennie
+0
telefonów dziennie
+0
zrealizowanych projektów
gnap-mototapicer-motyw

Z biegiem
czasu

Przygoda z szyciem zaczęła się od pierwszej mojej pracy, jako serwisant maszyn do szycia z zakładzie produkcji obuwia w roku 1998. Z powodu studiów rozstałem się z tą pracą. W tym jednak czasie maszyna do szycia ciągle mi towarzyszyła na własne potrzeby. Kolejny raz zawodowo zetknąłem się z tapicerstwem już jako pomoc do renowacji wnętrz samochodów. Tam siadłem pierwszy raz do maszyny by samodzielnie wykonać poszycie siedzenia. Początki nie były łatwe materiał nie współpracował za nic nie chciał pasować a przeszycia były krzywe i brzydkie. Jednak upór i wytrwałość oraz pomoc innych tapicerów pomogła mi po paru miesiącach uszyć pierwsze poszycie, z którego byłem naprawdę dumny. Pracowałem bardzo wolno i na akordzie nie mogłem dobrze zarobić, mimo to moje prace były wyjątkowo estetyczne i zaczęto je podziwiać. Jako motocyklista miałem pierwszeństwo do siedzeń motocyklowych , które czasem pojawiały się w zakładzie. Siedzenie w moim motocyklu było bardzo śliskie i niewygodne, Obszycie mniej śliskim materiałem poprawiło wygląd jednak w podróży nadal czułem dyskomfort. Zacząłem szukać wiedzy na ten temat i tak trafiłem w Internecie  na zdjęcia modyfikowanych kanap Bobby`ego . Booby zajmował  się tym od wielu lat w stanach. Wysłałem wiadomość z podziwem dla jego projektów. Odpisał i od tego czasu korespondowaliśmy zdradził mi wszystkie swoje sekrety. W tym czasie kupiłem lepszą maszynę do szycia i szyłem już kanapy motocyklowe w pracowni w domu. Jego praca mnie inspirowała jednak poszedłem swoim we własne wzornictwo kanap na początku z mniejszym potem jednak większym powodzeniem. Pomocne okazało się zamiłowanie do rysunku, a moje projekty z czasem zaczął robić u siebie Bobby czym nie omieszkał pochwalić się. Przekonanie do moich umiejętności utrwaliły mi jeszcze dwa zarobkowe wyjazdy do Niemiec gdzie obszywałem już siedzenia do helikoptera, żaglówek , skuterów wodnych. Po powrocie z Niemiec zacząłem pracę już we własnym zakładzie rozwijając się w kierunku siedzeń motocyklowych wyszukując najlepszej jakości materiałów by przywrócić przyjemność podróży na motocyklach swoich klientów.    

 Nasze kanapy są precyzyjnie zaprojektowane. Produkujemy je na indywidualne potrzeby naszych klientów z którymi omawiamy każdy szczegół ze szczególną dbałością o detale, kolory nici, hafty i wstawki kolorystyczne w celu uzyskania niesamowitego efektu końcowego. Projektujemy i wykonujemy tapicerowanie i profilowanie kanap do: Motocykli, Skuterów, Quadów, Skuterów wodnych

 Istnieje możliwości montażu motożelu do kanap turystycznych. Motożel rozkłada równomiernie nacisk, redukuje nacisk przez co znacznie poprawia komfort podróży. Wkładka żelowa o grubości 2cm montowana jest w miejsce oryginalnej pianki wybranej na rozmiar żelu. Przed montażem motożelu skrupulatnie przygotowujemy siedzisko dopasowując twardość pianek ich specjalny kształt, w większości modeli budowane jest podparcie w przestrzeni pomiędzy kierowcą a pasażerem. Wkład żelowy jest pokryty warstwą izolującą przed nagrzewaniem. Stosuje wyłącznie markowy i sprawdzony na rynku motożel.

Dołącz do grona naszych
zadowolonych klientów